Jack WiFi vadsKā zināms, lai elektriskā ģitāra skanētu caur pastiprinātaju, bez vada neiztikt. Tie mēdz būt ļoti dažādi – īsāki, garāki, dažādās krāsās, ar dažāda materiāla apvalkiem utt. Šoreiz stāsts būs par diviem ģitāras vadiem, jeb lietām, kas pilda vada funkciju un ir interesantākas, nekā vairumā gadījumu redzētie ģitāras vadi.

Jau vairākus gadu desmitus ģitāristi ir lietojuši bezvadu sistēmas, kas ļauj uzstāties, neizmantojot vadus, jo ar vadiem mēdz notikt visādas nebūšanas – tie var sapīties, izrauties ārā no ģitāras vai pastiprinātāja utt. Šīs tradicionālās bezvadu sistēmas izmanto UHF radio signālus, lai pārraidītu ģitāras signālu uz pastiprinātāju. Tomēr arī šīs bezvadu ierīces nav nevainojamas. Tad nu Skotijā ir radīta bezvadu sistēma, kas izmanto WiFi, jo uzskata to par nākamo loģisko soli bezvadu sistēmu attīstībā. Ierīces nosaukums ir Jack. Šobrīd kickstarter līdzekļu vākšanas kampaņā tiek vākti ziedojumi, lai varētu uzsākt šīs ierīces ražošanu.

Tagad, protams, Jack varēs izmantot ne tikai, lai uzstātos dzīvajā. Otra lieta, kas varētu ieinteresēt daudzus, ir tas, ka ar Wi-Fi ģitāras signāla pārraidītāju, būt iespējams pārraidīt signālu uz datoru, lai ierakstītos, vai izmantotu dažādus digitālos efektus.

Paši Jack radītāji saka: “Vienkārši iespraud Jack jebkurā ģitārā un uzreiz lieto bezvadu signālu. Straumē profesionālas kvalitātes audio signālu no instrumentiem uz pastiprinātājiem un dažādām citām ierīcēm. Tāpat, bez nekādiem papildinājumiem, vari pieslēgties arī savām WiFi ierīcēm – planšetēm, datoriem un viedtālruņiem. Tas viss par €240 – vairs nekādu vadu, nekādu ierakstīšanās interfeisu, nekādu bateriju. Jack izmanto optimizētu WiFI versiju, kas ir saderīga ar miljardiem dažādu ierīču. Nekādu skaņas karšu, nekādu savienotāju, nekādu raidītāju kastīšu – tikai tīra skaņa.”

Skaties video par Jack

Gibson Memory Cable

 

Otrs ģitāras vads, ar ko vēlamies jūs iepazīstināt, ir Gibson Memory Cable.

Daudziem ģitāristiem mēdz gadīties tā, ka mēģinājumu laikā pēkšņi galvā iešāujas kāds superīgs rifiņš. Dažreiz sanāk to atcerēties arī vēlāk, bet dažreiz, tas tāpat arī pagaist. Gibson sadarbībā ar Tascam ir padomājuši par šādām situācijām un radījuši ģitāras vadu, kas saucas Gibson Memory Cable. Koncepts ir vienkāršs – tas ir kvalitatīvs ģitaras vads, kas apvienots ar nelielu digitālo ierakstītāju, lai mūziķi varētu turpat momentāli ierakstīt rifiņus, kas pēkšņi iešaujas prātā.

Kā redzams attēlā, šajā vadā ir iebūvēts neliels Tascam ierakstītājs. Tas ieraksta līdz pat 13 stundām CD-kvalitātes audio, kas tiek saglabāts 4GB MicroSD kartē. Ieraksts tiek kodēts WAV formātā. Pēc tam, ar šo karti ierakstītos failus iespējams pārnest uz datora.

Gibson stāsta, ka lietot šo vadu ir ļoti vienkārši. Ir trīs ierakstīšanas režīmi. Start/stop poga ļauj izvēlēties, ko ierakstīt. Iespējams izvēlēties arī nepārtrauktas ierakstīšanas režīmu, kā arī tādu režīmu, kur ierakstīšana notiek tikai tad, kad kaut kas tiek spēlēts, tādējādi izvairoties no klusuma ierakstīšanas. Ierakstītājs tiek darbināts ar standarta AA bateriju, kas ir atkārtoti uzlādējama. Ar vienu uzlādi iespējams ierakstīt līdz pat astoņām stundām. Vēl iekšā ir ari viena LR44 baterija, kas nepieciešama, lai darbinātu iekšejo atmiņu. Šī baterija darbojas apmēram gadu.

Tā kā ar šo vadu var ierakstīt jebkādu skaņu, to var izmantot ne tikai ģitāristi. To var lietot basģitārām, elekriskajiem taustiņinstrumentiem, bungu mašīnām un būtībā jebkam, kam ir ¼ collas izeja.

Gibson ir kļuvuši par kompānijas TEAC akcionāriem, un Tascam ir TEAC meitas uzņēmums. Memory Cable ir pirmais Gibson un Tascam kopā radītais produkts, taču, domājams, ka nebūt ne pēdejais.

Video par Gibson Memory Cable

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase