Mēs nolēmām, ka skatītājiem beidzot ir jāredz, ar kādām ģitārām mēs Ģitārspēlē saskaramies ikdienā – gan ar skolniekiem nodarbībās, gan ar savām mājās/uz skatuves gan arī tām, ko pieņemam servisā. Un mēs šoreiz nerunājam par standarta modelīšiem, kas ir bieži sastopami… TĀPĒC TEV TAS IR JĀREDZ! Klāt arī bilžu galerija

Pirmais celmlauzis ir mūsu uzticamais klients Mārtiņš Platais, kurš deva atļauju parādīt pasaulei daļu no savas kolekcijas. Prezentējam Artura un mana (Eduarda) kopēju apskatu – CAPARISON – TAT modelis, 1996. gads. Sīkāk video un rakstiņa turpinājumā.

Caparison clock inlay

Konkrētajai ģitārai Ģitārspēles Servisā tika veikta  elektronikas nomaiņa no aktīvās uz pasīvo sistēmu, vienlaikus ar visu elektronikas profilaksi. Klāt arī Schaller Floyd Rose tērauda detaļas nomaiņa pret bronzu, lai iegūtu masīvāku un vēl kvalitatīvāku skanējumu (skatīt rakstiņa galerijā), kā arī standarta apkope, noskaņojot ģitāru un pielāgojot intonāciju zemākiem skaņojumiem.

Caparison ģitāras tiek ražotas Japānā, Tokijā. Tas viss ir tīrs roku darbs, veidojot ģitāras no augstākās kvalitātes materiāla un nežēlojot neko, lai panāktu mērķi radīt lieliski skanošu instrumentu. Uzņēmums dibināts tieši 20 gadus atpakaļ (1995).

Deviņdesmitie gadi bija pavērsiens roka un smagā metāla žanra spēlētājiem, kad Jackson/Charvel struktūrvienība nolēma izveidot kaut ko jaunu un smeķīgu- tā teikt “ar odziņu pipariņu“.

Caparison ģitāras spēlējuši un atzinuši par sev piemērotām mūziķi, kā piemēram: Stīvijs Salas (Stevie Salas), Arch Enemy grupas ģitārists Kristofers Amots (Christopher Amott), Soilwork grupas Pīters Vičers (Peter Wichers), Testament and Obituary Džeims Mūrfijs (James Murphy), Ratt grupas Juāns krouciers (Juan Croucier), King Diamnod grupas Endijs LaRocque (Andy LaRocque), Iron Maiden grupas Dennis Stratons (Dennis Stratton) un citi.

Noskatoties video, Tu uzzināsim, kas ir “Devil’s tail”, “Clock inlays”, “Neck through body” un duadzas citas interesantas nianses saistībā ar šo ražotāju un elektriskajām ģitārām vispār. Sakarīgs rakstiņs ir atrodams arī pie mūsu kolēģiem.

Ja patika apskats, dodiet ziņu, lai zinām uzfilmēt vēl. Mēs ikdienā saskaramies ar ļoooti liellu daudzumu dažādu ģitāru 😉

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase