Alekss ir dzimis 8. aprīlī, 1979. gadā, pilsētā Espo (Espoo), Somijā. Alekss ir solo-ģitārists, vokālists un komponists grupā Children Of Bodom, kā arī ģitārists grupā Sinergy un Kylähullut. Agrāk ir spēlējis: Thy Serpent, Impaled Nazarene, Warmen, Hypocrisy. Ir saņēmis Dime Awards apbalvojumu kā “Labākais Šrederis”. Žurnāls Guitar World pasludināja Aleksu par vienu no 50 pasaules ātrākajiem ģitāristiem.

Jaunības gadi

Alekss sāka iegūt savu muzikālo izglītību 5 gadu vecumā. Viņa pirmais instruments bija vijole, taču viņa mūzikas gaumi ietekmēja mūzika, ko klausījās viņa vecākā māsa (pārsvarā – tādas heavy-metal grupas kā W.A.S.P., Poison un Stone). 11 gadu vecumā Alekss novērsās no vijoles un klasiskās mūzikas, lai sāktu spēlēt ģitāru. Viņa pirmā ģitāra bija Tokai Stratocaster. Lēmums mainīt instrumenta veidu radās, kad pirmo reizi redzēja Stīva Veja (Steve Vai) dziesmas – “For the Love of God” izpildījuma video ierakstu. Drīzumā Alekss iestājās Pop & Jazz konservatorijā Somijā, kur viņš apguva ģitāras un klavierspēles mākslu.

Lielākās ietekmes

Aleksu ietekmēja ne tikai ģitāristi, bet arī solisti (kā minēts, viņš ir arī grupas vokālists). Gandrīz visu savu bērnību Alekss iespaidojās no klasiskās mūzikas, kas deva ļoti stipru pamatu ģitārspēlei. Visvairāk viņa spēlēšanas stilu ietekmēja Stīvs Vejs un Roope Latvala no grupas Stone, kurš vēlāk pievienojās Aleksam grupās Sinergy un Children Of Bodom. Aleksa vokālu visvairāk ietekmēja Fils Anselmo (Phil Anselmo) no grupas Pantera un Mails Petroza (Mille Petrozza) no Kreator.

Karjeras sākums

Pēc eksperimentālas grupas T.O.L.K. radīšanas, kuru Alekss veidoja ar draugiem no konservatorijas, tika izveidota jauna grupa – IneartheD, kura vēlāk mainīja nosaukumu uz Children Of Bodom (turpmāk – COB). 16 gadu vecumā Alekss aizgāja no skolas, lai pilnībā koncentrētos COB darbībai. 1997. gadā viņš iestājās grupā Thy Serpent, taču no tās aizgāja vēl pirms pirmā albuma ierakstīšanas. Pēc COB pirmā albuma “Something Wild” izlaišanas, grupu aicināja spēlēt koncertā kopā ar Impaled Nazarene, Krievijā. Džeki no Impaled Nazarene piedāvāja Aleksam iestāties viņu grupā kā solo-ģitāristam. Viņš piekrita un spēlēja tajā līdz 2001. gadam.

Vienu gadu pēc COB pirmā albuma izlaišanas, 19 gadu vecumā, Alekss cieta no nervu sabrukuma. Izmisumā viņš mēģināja izdarīt pašnāvību, izdzerot trīsdesmit sedatīvus (nomierinošās zāles) un vairākas viskija glāzes. Aleksa draugs atrada viņu guļot uz grīdas bezsamaņā un aizveda uz slimnīcu. Kad Alekss izveseļojās, viņš nolēma pilnībā ziedoties mūzikai un palielināja savu spēlēšanas grafiku, kurš jau tā bija samērā noslogots.

1999. gadā, Kimberlī Gosa (Kimberly Goss) aicināja Aleksu spēlēt grupā Sinergy. 2001. gadā Roope Latvala arī tajā iestājās. Ar šo brīdi sākās “skolnieks pret skolotāju” ģitāristu duelis…

2002. gada septembrī Aleksa Jackson Custom ģitāras (viena no kurām bija ar “Wildchild” uzlīmi), tika nozagtas, kamēr viņš gulēja pēc veiksmīga koncerta balles. Jackson nesen tika pārdots Fender Mūzikas Instrumentu Kompānijai, tāpēc nebija iespējams izveidot  jaunu ģitāru tuvākā gada laikā. ESP Guitars, apgalvoja, ka var uztaisīt Aleksam jaunu signatūras ģitāru trijos mēnešos, uz ko Alekss arī parakstījās.

Hobiji un privātā dzīve

Lai arī Alekss ir veltījis savu dzīvi mūzikai, viņam ir arī citas intereses. Kad Alekss nav tūrēs ar kādu no grupām, viņš parasti spēlē videospēles, dzer vai vienkārši spēlē ģitāru. Galvenais hobijs ir mašīnas; viņa tēvs iemācīja viņam braukt ar mašīnu 10 gadu vecumā. Aleksam pieder Pontiac Firebird, 1974 Dodge Monaco un Buick. 2002. gadā Alekss apprecējās ar Kimberlī – dziedātāju no grupas Sinergy. 2004. gadā viņi izšķīrās, jo, kā Alekss teica: “Lietas negāja kopā.” Viņs apgalvo, ka COB grupas biedri ir labākie draugi, kas jebkad ir bijuši. Viņam ir tetovējums uz rokas ar burtiem COBHC (Children of Bodom Hate Crew), par godu Ozijam Ozbornam (Ozzy Osbourne). Alekss ir vairākas reizes parādījies uz Young Guitar Magazine žurnāla vāka, kā arī uz Guitar World žurnāla vāka kopā ar Zeku Vaildu (Zakk Wylde) un Stīvu Veju (Steve Vai).

Rokas trauma

2009. gada pavasarī pēc vienas no izrādēm, COB nācās atcelt Ziemeļamerikas “No Fear Energy Tour” koncertu tūri, jo Alekss stipri savainoja savu roku, kad autobuss strauji gāja līkumā. Neskatoties uz traumu, Alekss nolēma turpināt tūri, taču nespēja paciest sāpes, jo, kā viņš teica: “Es vēlējos turpināt tūri, taču ārsts apgalvoja, ka es varu sabendēt savu roku uz visu mūžu, ja nepārtraukšu spēlēt tagad. Nevienu neklausoties, es spēlēju vēl kādas 10 dienas bezgalīgās sāpēs, kas tikai pasliktināja manu stāvokli. Beigās es nolēmu uzklausīt citu padomus un tomēr izbeigt koncerttūri, braukt mājās, un ļaut rokai kārtīgi sadzīt.”

Ģitāras un ekipējums

2003. gadā ESP Guitars izlaida vairākas Aleksa signatūras ģitāras. Sākumā šīm ģitārām bija divi dizaini – melna ar dzeltanām strīpām un balta ar melnām strīpām. Vēlāk izveidoja arī ģitāru ar citu dizainu – melnu ar rozā strīpām, kura bija pieejama tikai ierobežotā skaitā. Diemžēl ģitāras ar šādu dizainu vairs neražo, taču tās vēl var sastapt internetā preču izsolēs. Kopā Aleksam ir 6 signatūras ģitāras, kas vairāk vai mazāk atšķirās viena no otras; tām visām ir viens EMG pasīvais tiltiņa (bridge) skaņas noņēmējs un SV ģitāras forma, kas ir ļoti līdzīga RR (Randy Rhoads) ģitāras formai. Alekss ir izmantojis Lee Jackson GP-1000 Preamp un Marshall JCB 800 kabīnes. Nesen viņš sāka eksperimentēt ar dažādām pastiprinātāju galvām, ieskaitot Krank Revolution, Marshall JCM800 KK (ar kuru viņš ierakstīja albumu Blooddrunk) un Engl Special Edition EL34. Pirmo COB albūmu viņš ierakstījas ar Ibanez RG 220B ģitāru un vēlāk pilnībā pārgāju uz Jackson ražotajiem “stroķiem”.

Rakstu sagatavoja un noformēja: Vitālijs Krūmiņš

Informācijas avoti:

 • Reply

  Blind Racer

  04 11 2010

  Hell Yeah…paldies

 • Reply

  Kefirchiks

  05 11 2010

  Beidzot! Raksts par manu mīļāko ģitāristu.
  Kas vēl var būt labāks par Alexi + ESP?

 • Reply

  Vasja

  05 11 2010

  moš Loomis ar schecter? 😀

 • Reply

  Gatis

  08 11 2010

  Vejs? Stīvs īstenībā sevi sauc par Vaiu…. 🙂

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase