Jakszyk, Fripp and Collins – A Scarcity of Miracles

Liriskāks, maigāks, vienkāršāk saprotams, bet tik un tā King Crimson. Projektā Jakszyk, Fripp and Collins apvienojušies ietekmīgo progresīvā roka pionieru King Crimson mūziķi Roberts Frips (Robert Fripp, ģitāra) un Mels Kolinss (Mel Collins, saksofons, flauta), klāt pieaicinot Jako Jakziku (Jakko Jakszyk, ģitāra, vokāls, taustiņinstrumenti), kurš pirmīt jau iespēlējis ģitāras partijas un dziedājis vienā no grupas mūziķu projektiem 21st Century Schizoid Band.

Grupa King Crimson dibināta 20. gadsimta sešdesmito gadu beigās Londonā, piedzīvojusi vairākus darbības pārtraukumus un sastāva maiņas, tai skaitā sadalīšanos mazākos projektos (ProjeKct One (1997), ProjeKct Two (1997-1998), ProjeKct Three (1998, 2003), 21st Century Schizoid Band (2002-2004) u.c.), kuru ietvaros arī tika izdoti vairāki albumi.

 Kā vienots veselums King Crimson šobrīd nedarbojas, arī Frips (kurš, starp citu, ir vienīgais dalībnieks no grupas oriģinālā sastāva, kas piedalījies visu to albumu ierakstos, kuri izdoti ar King Crimson vārdu) nesen izteicis vēlmi no mūzikas biznesa aiziet pavisam, tādējādi radot neizpratni fanu rindās. Pagaidām par turpmākajiem grupas plāniem nekas nav zināms, tomēr pagājušajā gadā klajā nāca kārtējais albums, ko ierakstījusi daļa bijušo King Crimson mūziķu, šoreiz zem vārda Crimson ProjeKct.

Jakzika, Fripa un Kolinsa A Scarcity of Miracles ir King Crimson skanējumam neraksturīgi mierīgs albums, tāds, ko klausīties vēlos un tumšos vakaros. Perfekti sabalansētas divu ģitāru smeldzīgās skaņas kopā ar mazliet rotaļīgu, tomēr skumji skanošu saksofonu, kas mudina atlaisties dīvānā un aizvērt acis, lai pirms gulētiešanas pārdomātu dzīvi. Skaisti, atmosfēriski un nomierinoši, tomēr šis nav albums, ko uzlikt fonā.

The Price We Pay

The Scarcity of Miracles

  • Reply

    Kaspars

    17 03 2013

    Jāāāā! Šis albums ir tā vērts – kad dabūju, spiedzu!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Draugiem.lv pase