20 smagākās dziesmas pirms Black Sabbath (1. daļa)

Smagā Metāla izcelsme ir interesants temats, tomēr lielākā daļa mūzikas vēsturnieku un fanu piekrīt, ka Black Sabbath 1970. gada debija bija pirmais īstais metāla albums. Tā apdullinošais bungu ritms, draudīgie ģitāru rifiņi un šokējošie dziesmu vārdi atstāja spēcīgu iespaidu uz tā laika sabiedrību.

Tomēr, vai tiešām Black Sabbath albums bija tik milzīgs lēciens priekšā jebkuram citam? Kas bija smagākā dziesma pirms Black Sabbath?

Jums piedāvātās dziesmas ir vērtētas, balstoties uz vairākiem faktoriem: ātrums, distortion/fuzz līmenis, skaļums un šīs dziesmas vārdu un melodijas draudīgums. Tomēr galvenais – tai jābūt radītai pirms 1970. gada. Protams, būtu ļoti vienkārši nosaukt visas Led Zeppelin un Džimija Hendriksa (Jimi Hendrix) dziesmas, tomēr šoreiz paraksimies nedaudz dziļāk, lai atrastu kādu nepamanītu briesmoni miera un mīlestības laikmetā.

20 – Led Zeppelin, “Communication Breakdown” (1969)

Viens no pirmajiem rifiņiem, kuram pievienota zemākā ģitāras stīga, šo varētu uzskatīt par melnrakstu Britu Smagajam metālam un vēlāk thrash. Ieteiktu noklausīties arī Iron Maiden versiju šai dziesmai.


19 – Blue Cheer, “Summertime Blues” (1968)

Šis gabals bieži tiek minēts kā pirmā smagā metāla dziesma, tomēr, lai arī Eddie Cochran 1958. gada dziesmas kavers 1968. gadā tiešām skanēja uz visiem 11, negribētos apgalvot, ka tā ir smagākā dziesma līdz 1970.

18 – Stone Garden, “Oceans Inside Me” (1969)

Pierādījums, ka smagais metāls var nākt arī no maziem ASV ciemiem. Stone Garden izdeva šo dziesmu 1969. gadā un trīs gadus vēlāk trīs no grupas locekļiem absolvēja vidusskolu.

17 – Cream, “Tales of Brave Ulysses” (1967)

Ļoti iespējams, ka šis skaņdarbs dzīvajā izklausās vēl smagāk nekā ierakstā, bet ņemot vērā dziesmas mītisko tematu un veidu, kā Ēriks Kleptons ar savu wah-wah pedāli klausītājus aizved uz kādu tālāku vietu, arī šis gabals ir saistāms ar smago metālu.

16 – King Crimson, “21st Century Schizoid Man” (1969)

Nav šaubu, ka King Crimson ir vieta progresīvā roka panteonā. 1969. gada albuma tituldziesmas savas versijas ir veidojušas tāda grupas kā Dream Theater, Entombed, Forbidden un Voivod.

15 – Screamin’ Jay Hawkins, “I Put a Spell on You” (1956)

Mēs jau gribējām par pirmo īsto rokeri saukt  Artūru Braunu, bet tad atcerējāmies, ka Screamin’ Jay Hawkins ģērbās kā trakais un biedēja bērnus vairāk nekā desmit gadus pirms tam. Klīst baumas, ka šīs dziesmas ieraksta laikā Hawkins rēcot esot zaudējis samaņu un to pēc tam vairs nav atcerējies.

14 – Deep Purple, “Wring That Neck” (1968)

Šīs dziesmas nosaukums ir frāze, ko grupa izmantoja spēlējot koncertos, tā apzīmēja mūziķu (basista un ģitārista) centienus spēlēt tā, lai no saviem instrumentiem izgrieztu vissmagāko skaņu, kas iespējama.

13 – Valhalla, “Hard Times” (1969)

Pirmā grupa, kas sevi nosauc ietekmējoties no norvēģu mitoloģijas, albuma vākā attēlo degošus vikingu kuģus un dziesmu vārdos ietver daudz drūmu frāžu.

12 – The Stooges, “I Wanna Be Your Dog” (1969)

Tas, cik daudz smagā metāla attīstībā ir devušas daļa no šīm grupām ir apsriežams jautājums, tomēr nav šaubu, ka bez The Stooges mums nebūtu tāda pankroka, kas nozīmē, ka nebūtu arī Thrash metāla. Iggy Pop savā karjeras laikā vēl daudz ko sasniedza, tomēr šie bija viņa dzīves nozīmīgākie gadi.

11 – The 31 Flavors, “Distortions of Darkness” (1969)

Šī apvienība 1969. gadā izlaida divus albumus – vienu kā Firebirds un otru, nomainot savu nosaukumu, kā 31 Flavors. Lai arī Firebirds albums komerciaļā ziņa bija daudz veiksmīgāks, šīs apvienības vēlākā daiļrade netika komercializēta, jo puiši vēlējās spēlēt kaut ko smagāku, piemēram, Distortions of Darkness, kas pierādīja, ka tajā laikā viņu instrumentiem bija viena no spēcīgākajām skaņām.

Drīz sekos arī nākamā daļa…

Seko mums Twitterī vai Draugiem.lv 😉

Oriģinālraksts – guitarworld.com

Print Friendly

11 thoughts on “20 smagākās dziesmas pirms Black Sabbath (1. daļa)

  1. Un ja mēs atmetam vēlmi likt sarakstā populāras grupas un gabalus, vai tikai to kao paši klausāmies, var arī atrast kaut ko tādu kā Iron Claw – Clawstrophobia. Bet nu Kingcrimson jau protams rullē

Leave a Comment

Draugiem.lv pase